1 Mayıs 2008 Perşembe

Yabancı Dil Kurs Fiyatları

Yabancı dil kurs fiyatları

Dünya yirmibrinici asırda küreseleşmeyle birlikte gittikçe küçülüyor. Gelişmiş iletişim teknolojileri uluslararası ticareti kolaylaştırıyor ve dünya kültürlerini birbirine yakınlaştırıyor. Dış ticarete açılmak, yurtdışında akademik eğitim alıp kariyer geliştirmek, uluslararası ticari ilişkilere girmek ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmek günümüzde gittikce kolaylaşmakta.

Küreselleşmenin verdiği bu avantajlardan yararlanabilmek için ise uluslararası platformda iletişim kurabilmek şart. Günümüzde dünyanın en yaygın konuştuğu dil İngilizce. Eğer dünyada söz sahibi olmak ve yurtdışına açılmak istiyorsanız İngilizce´yi konuşabilmeniz gerekir. Önemleri artan diğer diller Almanca, Fransızca, İspanyolca, Çince, Japonca ve Arapça´dır. Yabancı dil öğrenmenin en kolay ve etkin yolu ise yabancı dil kurslarında eğitim görmektir. Bu kurslarda esnek ders saatlerinde rahat ortamlarda sürekli pratik yaparak yabancı dil öğrenebilirsiniz. Yabancı dil kurslarında öğrendiğiniz dili ana dilleri olarak konuşan öğretim görevlilerinden eğitim görüyor ve öğrenme temponuzu, hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı kendiniz belirliyorsunuz.
Yabancı dil eğititimi kariyerinizde, iş ararken veya bir iş için özgeçmiş (cv) hazırladığınızda sizin için avantaj sağlayacaktır.

Günümüzde yabancı dil bilgilerinin artan önemiyle birlikte hizmet sunan yabancı dil kurslarının sayısıda artmakta. Her ilimizde ve hemen hemen her ilçede seçkin dil kursları bulabilir ve ziyaret edebilirsiniz. Yabancı dil kurslarında eğitim görmeden önce dil bilgi ve beceri sınavlarından geçerek dil bilgi seviyeniz belirlenir. Bu seviye belirlendikten sonra danışmanınızla birlikte öğrenim hedefinizi belirlersiniz. Belirlediğiniz hedefe ulaştığınızda yabancı dil bilgi seviyeniz artmış olacak. Yabancı dil kurslarında gördüğünüz eğitim süreci, belirlediğiniz hedefe göre değişkendir. Ancak bir dili çok iyi konuşabilmeniz için en az 1-2 sene yabancı dil kurslarında eğitim görmeniz tavsiye edilir. Yabancı dil kurslarında gördüğünüz eğitim süresiyle birlikte fiyatlarda değişmektedir.

Özel ders fiyatları ortalama 10 YTL´dir. Kurs veren kuruma bağlı olarak en ucuz kurs fiyatları aylık 45 YTL´den başlayarak 150 YTL´ye kadar çıkmaktadır. Saygın ve belirli bir üne sahip olan dil kurslarında ve ayrıca sayısı ve önemi gün geçtikce artan yabancı kökenli dil kurslarında fiyatlar ise daha yüksektir. Bunun nedeni bu kursların yüksek hizmet kalitesinde gizlidir. Bu kursların aylık ücreti 399 YTL´den başlayarak 1.250 YTL´ye kadar çıkabiliyor.

Hiç yorum yok:

Haberler